Cmentarz Bródnowski: wyłączone ulice, policyjne patrole

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plKarolina Gałecka o zmianie organizacji ruchu od 1 do 3 listopada

Osoby odwiedzające swoich bliskich na Cmentarzu Bródnowskim powinny zapoznać się ze zmianami w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Wiele ulic wokół nekropoli będzie zamkniętych. ZTM wprowadzi linie cmentarne "C".

Osoby, które zdecydują się na dojazd do cmentarza samochodem, muszą pamiętać, że nie będzie on możliwy bezpośrednio pod samą nekropolię. W okresie od 1 do 3 listopada wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

- 11 Listopada od ul. Letniej do Starzyńskiego;

- Odrowąża na odcinku od ul. Starzyńskiego do ul. Matki Teresy z Kalkuty;

- Wysockiego na odcinku ul. Syrokomli do ul. Matki Teresy z Kalkuty;

- Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od ul. Rembielińskiej do ul. św. Wincentego, oraz ul. od Wysockiego do ul. Ogińskiego;

- Chodecka na odcinku od ul. Budowlanej do ul. Wyszogrodzkiej;

- Gościeradowska;

- św. Wincentego na odcinku od ul. Odrowąża do ul. Gilarskiej;

- Kołowa na odcinku od ul. św. Wincentego do ul. Handlowej;

- Smoleńska na odcinku od ul. św. Wincentego do ul. Witebskiej;

- Borzymowska na odcinku od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej.

Na ulicy św. Wincentego od ul. Gilarskiej do ul. Kołowej oraz na ul. Wysockiego od ul. Syrokomli do Matki Teresy z Kalkuty odbywać się będzie wyłącznie ruch pieszy.

Ul. Matki Teresy z Kalkuty w okresie świątecznym będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Rembielińskiej do ul. Ogińskiego). Również na ciągu ulic Smoleńska i Witebska będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu.

Jak dojechać?

- Kierowcy do Cmentarza Bródnowskiego jadący od ul. Radzymińskiej będą kierowani ul. Kondratowicza i ul. Młodzieńczą- mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarząd Dróg Miejskich. – Od strony Trasy AK ul. Wysockiego do parkingów znajdujących się przy tej ulicy oraz przy ul. Matki Teresy z Kalkuty- dodaje.

Chociaż ZDM radzi mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy dojazd do cmentarza Trasa AK, my przypominamy, że na arterii jak również na moście Grota-Roweckiego rozpoczęły się pierwsze utrudnieni w związku z przebudową przeprawy do parametrów drogi ekspresowej.

Parkingi zlokalizowane będą miedzy innymi również przy ul. Boliwara, Żuromińskiej, Gilarskiej, Szwedzkiej, Chodeckiej i Kondratowicza. Miejsca te są płatne.

- Jak co roku opiekunami niektórych parkingów są harcerze, którzy wnioskują do nas o zajęcie pasa- mówi Gałecka. - Przy Cmentarzu Bródnowskim parkingi zorganizowane przez harcerzy znajdować się będą na jezdni ul. Wysockiego na odcinku od Bartniczej do Syrokomli oraz przy ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od ul. Chodeckiej do ul. Ogińskiego.

ZDM przypomina, że 1 listopada - parkowanie w strefie płatnego parkowania jest bezpłatne.

Organizacja ruchu w okół Cmentarza BródnowskiegoUM

DOJAZD KOMUNIKACJĄ

W okresie świątecznym komunikacja miejska będzie uprzywilejowana. Do Cmentarza Bródnowskiego kursować będzie 11 linii cmentarnych ( w tym dwie tramwajowe):

C1 (tramwaj)- ANNOPOL - CM. WOLSKI;

C6 (tramwaj) - ŻERAŃ WSCHODNI - CM. WOLSKI;

C11 - CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) - POWĄZKI-CM. WOJSKOWY;

C13 - CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) - CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ.;

C20 - DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) - CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) - DW. WSCHODNI (KIJOWSKA);

C25 - CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) - PL. NARUTOWICZA;

C27 - KRÓLEWSKA - CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO) – KRÓLEWSKA;

C30 - WIATRACZNA - CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA);

C56 - BRÓDNO-PODGRODZIE - CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ.;

C69 - WIATRACZNA - CM. BRÓDNOWSKI (ŚW. WINCENTEGO);

C76 - KRÓLEWSKA - CM. BRÓDNOWSKI (ODROWĄŻA)– KRÓLEWSKA.

TO NIE JEDYNE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY.

Kordon policji i wzmożone patrole

W tym roku oczy stołecznych służb będą szczególnie zwrócone na to, co dzieje się wokół cmentarza. Wszystko przez zeszłoroczny incydent, w którym ludzie mieli problemy z wejściem i wyjściem cmentarza. Doszło do rękoczynów.

Według straży miejskiej powodem zeszłorocznej sytuacji byli handlarze, którzy stali w nieodpowiednim miejscu. W tym roku ma być inaczej, gdyż zarządca terenu, po sugestiach strażników, nie wydał pozwolenia na handel w rejonie dojścia do bramy głównej.

Ponadto ma być więcej patroli straży miejskiej. Pomagać ma również żandarmeria wojskowa i policja, która w razie tłoku utworzy kordony. Więcej przeczytasz tutaj.

O przygotowaniach do 1 listopada mówi Monika NiżniakDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

su//ec