Cios za zwrócenie uwagi. Usłyszał zarzut za pobicie rowerzysty

Warszawa

facebook / MichałRelacja z wydarzenia na ul. św. Bonifacego

Kierowca, który miał pobić rowerzystę na ul. św. Bonifacego usłyszał zarzut. Sprawa trafiła do prokuratury. 25-latek zaatakował rowerzystę, bo ten zwrócił mu uwagę, że wcześniej wymusił pierwszeństwo.

Wracamy do sprawy opisywanej przez tvnwarszawa.pl na początku lipca. Przypomnijmy, zdarzenie miało miejsce na ulicy św. Bonifacego pomiędzy Konstancińską a Sobieskiego. "Srebrny opel vectra wyjeżdżając z Konstancińskiej wymusił pierwszeństwo nad nissanem micra. Po złości, po tym jak usłyszał klakson, celowo kilkukrotnie hamował i wymachiwał środkowym palcem" – relacjonował poszkodowany.

Cios w twarz za zwrócenie uwagi

Zaznaczył, że przejeżdżając obok na rowerze zwrócił uwagę kierowcy, by dał sobie spokój, bo wymusił pierwszeństwo, a do tego blokuje ulicę.

 Jak twierdził kierowca opla obrzucił go obelgami, potem zajechał mu drogę na przejściu dla pieszych przy ul. Zdrojowej. Po krótkiej rozmowie otrzymał cios w twarz.

Rowerzysta trafił do szpitala. Badania wykazały, m.in. złamanie kości szczękowej. Za pomocą portalu społecznościowego zaczął szukać świadków. Sprawę zgłosił policji, która wszczęła postępowanie.

Jak poinformowała nas w piątek stołeczna komenda, domniemany sprawca został odnaleziony.- Wczoraj w tej sprawie przedstawiono zarzut i przesłuchano 25-letniego mężczyznę. Po przesłuchaniu wskazanych przez strony świadków, materiały postępowania zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów – poinformował nas st. asp. Piotr Świstak z sekcji prasowej stołecznej komendy.

- W powyższej sprawie wszczęto postępowanie w kierunku art. 157 par1 kk (uszkodzenie ciała - przyp.red.). Śledczy zabezpieczyli od pokrzywdzonego dokumentację medyczną. W sprawie powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej, który wydał opinię (naruszono czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia powyżej 7 dni) - dodał policjant.

Zobacz też nagranie z napaści przed sklepem, która miała miejsce w czerwcu:

Mężczyznę napadnięto przed sklepem
ksp

skw/sk