Cios nożem w klatkę piersiową. "Był zazdrosny, obawiał się, że go zdradza"

Warszawa

Komenda Stołeczna PolicjiZatrzymany mężczyzna

Policjanci zatrzymali 53-latka, który - w ocenie śledczych - próbował zabić swoją partnerkę, zadając jej cios nożem w klatkę piersiową. - Jerzy S. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią - poinformował oficer prasowy z komendy w Wołominie.

Wszystko wydarzyło się w jednym z domów w podwarszawskich Ząbkach, w którym mieszkała para. Jak ustalili policjanci, doszło tam do awantury, w trakcie której 53-letni Jerzy S. wziął nóż i wbił go w klatkę piersiową swojej partnerki. Kobieta wyszła z domu, spotkała swoją córkę. Ta, widząc, co się dzieje, natychmiast zadzwoniła na policję.

- Policjanci kilka minut po godzinie pierwszej zostali powiadomieni przez młodą kobietę, że jej matka ma ranę kłutą klatki piersiowej, która mogła powstać na wskutek awantury, do jakiej miało dojść pomiędzy poszkodowaną a jej życiowym partnerem - poinformował aspirant sztabowy Tomasz Sitek z komendy w Wołominie.

Policjanci szybko przyjechali na miejsce i udzielili 45-latce pomocy medycznej. Wezwali karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

"Ponad dwa promile alkoholu"

Chwilę potem funkcjonariusze zatrzymali jej partnera. - Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. W trakcie składania swoich zeznań oświadczył, że zrobił to, bo był chorobliwie zazdrosny o swoją kobietę i obawiał się, że go zdradza - powiedział aspirant sztabowy Sitek.

Jerzy S. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa swojej 45-letniej partnerki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią, które trwało co najmniej od września 2018 roku. Mężczyzna miał ją bić, wyzywać i grozić.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 53-latka na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy również o mężczyźnie, który napastował kobiety:

PAP/em/b

"Podejrzany jest o popełnienie siedmiu czynów na szkodę pięciu kobiet"TVN24
wideo 2/3