Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Cięższa kula mu niestraszna. Następca Majewskiego z rekordem Polski

  Najnowsze

  facebook.com/BukowieckiKonradTak pchnął w grudniu Konrad Bukowiecki

  Podczas mityngu lekkoatletycznego w Warszawie 18-letni Konrad Bukowiecki wynikiem 19,41 m ustanowił halowy rekord Polski juniorów w pchnięciu seniorską kulą o wadze 7,26 kg.

  Poprzedni najlepszy rezultat - 19,24 - należał od 14 stycznia 2001 roku do Jarosława Cichockiego z Zawiszy Bydgoszcz.

  Cztery centymetry od wygranej

  Konkurs w hali Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach wygrał młodzieżowy mistrz Europy z 2013 roku Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław - 19,45.

  Wyznaczony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki wskaźnik na 33. halowe mistrzostwa Europy w Pradze (6-8 marca) wynosi 19,80.

  Wschodząca gwiazda

  Miniony rok był bardzo udany dla Bukowieckiego, który latem wywalczył dwa złote medale w najważniejszych zawodach sezonu. Trenujący w Gwardii Szczytno młodzieniec w lipcu w Eugene (USA) wygrał konkurs 15. mistrzostw świata juniorów do lat 19 wynikiem 22,06 (kula 6 kg), a w sierpniu zwyciężył w 2. Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nankinie w Chinach, gdzie pięciokilogramową kulę pchnął na odległość 23,17.

  Bukowiecki trenowany jest przez ojca Ireneusza, który w przeszłości był wieloboistą. Matka Danuta biegała na 400 i 400 m przez płotki, zdobywając medale mistrzostw Polski.

  PAP/wp/b