"Ciężki sprzęt niszczy ulice Saskiej Kępy". Mieszkańcy piszą do burmistrza

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plMieszkańcy chcą remontu ulic

Mieszkańcy Saskiej Kępy domagają się remontu ulic: Paszteńskiej, Brukselskiej, Berezyńskiej i Londyńskiej. W liście do burmistrza dzielnicy piszą, że nawierzchnię zniszczył ciężki sprzęt wykorzystywany przy budowie i przebudowie okolicznych domów. "Kiedy szkody zostaną naprawione i kto za nie odpowiada?" – pytają.

"Budowy, przebudowy czy też rozbudowy domów usytuowanych przy ulicach Saskiej Kępy często powodują degradację nawierzchni tych ulic. Wprowadzany ciężki sprzęt powoduje trwałe uszkodzenia" – pisze w imieniu mieszkańców Grzegorz Jaworski z samorządu osiedla Saska Kępa.

Kto i kiedy naprawi ulice

Zauważa też, że inwestorzy, którzy prowadzą pracę na tym terenie "wydają się nie ponosić odpowiedzialności" a stan dróg jest coraz gorszy.

W związku z tym, mieszkańcy zwrócili się do burmistrza z prośbą o wyjaśnienia. Chcą wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za naprawę dróg i kiedy to zrobi. Zależy im zwłaszcza na czterech ulicach: Peszteńskiej, Brukselskiej, Berezyńskiej i Londyńskiej.

"Ulice i tak do wymiany"

W odpowiedzi na apel o remont burmistrz Pragi Południe poinformował, że wspomniane ulice "i tak nadawały się do wymiany".

"Były wykonane w latach 50-70 ubiegłego wieku, ich nawierzchnia nadawała się do wymiany jeszcze przed uzyskaniem przez inwestorów pozwoleń na budowę" – odpowiada Tomasz Kucharski. Dodaje jednak, że ewentualne uszkodzenia na ulicach powinien naprawić inwestor.

Tylko pod tym warunkiem otrzymuje zgodę na budowę. Inwestor musi odbudować drogi i chodniki, bez względu na ich wcześniejszy stan techniczny.

Zaniepokojonych mieszkańców burmistrz uspokaja jednak, że na ulicy Londyńskiej chodniki zostaną wymienione jeszcze w tym roku. Zaś na przełomie 2017 i 2018 roku przebudowana zostanie ulica Peszteńska.

Co z Berezyńską i Brukselską? – Zostaną wykonane z chwilą pozyskania dodatkowych środków finansowych – tłumaczy burmistrz Kucharski.

Czy zdarzyło się Wam uszkodzić auto z powodu zaniedbanej nawierzchni jezdni i ubiegaliście się o odszkodowanie? Udało Wam się odzyskać pieniądze? A może droga zapadła się pod Waszym samochodem? Z jakimi utrudnieniami zmagacie się na drogach i chodnikach? Czekamy na Wasze zdjęcia, relacje i pytania. Jak sobie radzić w nierównej walce z dziurami? Wasze wątpliwości postara się rozwiać Paweł Blajer w programie Biznes dla Ludzi w TVN24 BiS w piątek o godz. 17:30.

CZYTAJ TAKŻE: Ścieżka sobie, przejazdy sobie. Absurd na Saskiej Kępie

"To nie koniec inwestycji"
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kw/ec