Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Ciężki sprzęt na Łazienkowskiej

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plRemont Trasy Łazienkowskiej

Drogowcy przez dwa weekendowe dni frezowali jezdnię Trasy Łazienkowskiej. Arteria została zamknięta pomiędzy al. Niepodległości a ul. Grójecką w kierunku Ochoty. Korki tworzyły się na wysokości ulicy Marszałkowskiej. Kierowcy stali też na objeździe, który jest poprowadzony Al. Jerozolimskimi.

- Maszyny do rozściełania asfaltu są już na wysokości ul. Krzyckiego. Nieopodal, na ulicy Krzywickiego drogowcy wyklejają już nowe pasy oznakowania poziomego – relacjonował w niedzielę Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl.

Remont na raty

Trasa Łazienkowska jest remontowana na raty. Tydzień temu wyrównano odcinek między pl. na Rozdrożu, a al. Niepodległości. Teraz ruch wstrzymano między al. Niepodległości, a Grójecką. Kolejny etap remontu rozpoczął się w piątek po godz. 22, a zakończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Korki na objeździe

Kierowcy jadący Trasą Łazienkowską od strony mostu przez cały weekend stali w korkach.

– Zator zaczynał się na wysokości ul. Marszałkowskiej - relacjonował w niedzielne popołudnie Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

W korku utknęli ci, którzy chcieli dalej jechać trasą. Ci, którzy zjechali z niej i na rondzie Jazdy Polskiej skierowali się w stronę Al. Jerozolimskich, które jako objazd wskazali drogowcy, utknęli w korku na Marszałkowskiej. Najgorzej było zaś w rejonie dworca Centralnego. - Al. Jerozolimskimi jedzie się bardzo wolno - relacjonował Zieliński.

Długi weekend, długie frezowanie

Remont Trasy Łazienkowskiej został rozłożony na kilka tygodni, kolejny etap już w długi majowy weekend. Najprawdopodobniej drogowcy wrócą tu już 28 kwietnia.

- Chcemy zmodernizować odcinek od Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu - informują urzędnicy ZDM- Prace mają się zakończyć 3-4 maja - mówią.

Rondo osobno

Później pracownicy pojawią się na rondzie Jazdy Polskiej. Frezowanie tego miejsca zaplanowano na drugi weekend majowy (12 - 13 maja).

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, drogowcy nie wykluczają, że frezowanie na rondzie również zostanie podzielone na etapy.

Remont Łazienkowskiej

mjc//ec