Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ciężarówka wjechała w autokar. Pięcioro gimnazjalistów w szpitalu

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWypadek w Ożarowie Mazowieckim

Pięcioro gimnazjalistów zostało rannych po wypadku autokaru z samochodem ciężarowym, do którego doszło w Ożarowie Mazowieckim. Troje dzieci zostało przetransportowanych do szpitala helikopterami. Jak poinformowała policja, ciężarówka wjechała w tył stojącego na światłach autokaru.

- Informację o wypadku na drodze krajowej numer 2 w Ożarowie Mazowieckim dostaliśmy kilka minut po godzinie 10. Autokar jadący w kierunku Poznania zatrzymał się przed światłami i został uderzony od tyłu przez samochód ciężarowy – poinformowała nadkom. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z/s w Starych Babicach.

Jak dodała, autokarem jechało 36 osób, w tym 32 gimnazjalistów. - Piątka dzieci została poszkodowana. Dwoje z nich zostało przewiezionych do szpitala karetkami, troje helikopterami – relacjonowała oficer prasowa.

Gimnazjaliści pod opieką strażaków

Dzieci, które zostały na miejscu wypadku przebywają pod opieką straży pożarnej. - Na miejscu było 20 strażaków, zabezpieczyli miejsce i podstawili autokar, który zabierze grupę – powiedział st. kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

Z ustaleń policji wynika, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo, trwają czynności policyjne.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

Related content

aw/jas/roody