Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Ciężarówka staranowała ogranicznik wysokości

Najnowsze


Kierowca ciężarówki zahaczył o ogranicznik wysokości pod mostem Poniatowskiego. Uszkodził konstrukcję na kilka godzin paraliżując ruch na Wisłostradzie w stronę Żoliborza.

Do zdarzenia doszło tuż przed 18:00 pod mostem Poniatowskiego. Kierowca, prawdopodobnie nie zauważył zakazu wjazdu dla pojazdów wyższych niż 3,5 metra i staranował bramkę ograniczającą wysokość.

Kłopot z podniesieniem bramki

Ogranicznik podniósł specjalistyczny samochód straży pożarnej. Po uwolnieniu ciężarówki, okazało się, że auto jest uszkodzone i nie może ruszyć. - Problemem jest też to, że ciężarówka jest wypełniona cementem - relacjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Po godz. 19:20 ciężarówce udało się odjechać. To jednak nie zmniejszyło utrudnień w ruchu, ponieważ służby miały kłopot z uprzątnięciem zniszczonego ogranicznika. Płynny ruch na Wisłostradzie w stronę Żoliborza został przywrócony dopiero godzinę później.

- Około 20:30 uprzątnęliśmy ogranicznik i ruch został przywrócony - poinformowało biuro prasowe straży pożarnej.

Duże utrudnienia na Wisłostradzie

Zablokowana była Wisłostrada w stronę Żoliborza. Kierowcy omijali zniszczony ogranicznik na rondzie pod Mostem Poniatowskiego, gdzie na co dzień, jazda na wprost jest zabroniona. W rejonie tworzyły się ogromne, sięgające mostu Łazienkowskiego, korki.

lata/b