Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ciężarówka pogotowia MZA: przez 6 pasów na czerwonym

Warszawa

Przejazd na czerwonym Luxmario/ Kontakt24
wideo 2/7

Czerwone światło nie powstrzymało kierowcy pogotowia technicznego Miejskich Zakładów Autobusowych przed przecięciem Grójeckiej. Kilkutonowa ciężarówka przejechała tuż przed ruszającymi samochodami. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca pogotowia technicznego MZA, który na skrzyżowaniu Grójeckiej z Dickensa przeciął ruchliwą arterię na czerwonym świetle. Nagranie z niebezpiecznego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24. Widać na nim, jak dla oczekujących na trzech pasach Grójeckiej samochodów najpierw jest światło czerwone, potem żółte i zielone.

W momencie, kiedy kierowcy ruszają, jak spod ziemi wyrasta przed nimi ciężarówka, która przejeżdża tuż przed nimi.

Piesi i rowerzyści zdezorientowani

Samochody zmuszone są do hamowania. Zdezorientowani są piesi i rowerzyści, także szykujący się do przejścia na drugą stronę Dickensa. Tylko centymetry dzieliły ich od tragicznych skutków zderzenia z ciężarówką.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy pracownik MZA łamie przepisy ruchu drogowego. Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy niedawno o kierowcy autobusu, który przejechał na czerwonym świetle przez duże skrzyżowanie.

skw/r/jb