Cieszą się zimą na Górce Szczęśliwickiej

Najnowsze


Dzieci cieszą się długo oczekiwanym śniegiem. Na Górce Szczęśliwickiej w pierwszy dzień ferii zaroiło się od narciarzy i snowboardzistów. Przez całe ferie uczniowie mogą szusować za darmo.

Choć na Górce Szczęśliwickiej spod cienkiej białej warstwy śniegu wciąż przebija zielony igielit, mało komu to przeszkadza. W pierwszy dzień ferii było tu dużo ludzi.

- Jestem na półkoloniach, teraz tu jeździmy, a potem idziemy na basen. A tu jest bardzo fajnie. Dużo śniegu - zachwyca się Matylda.

Wtóruje jej Jaś: - Jest bardzo fajnie. Cieszę się, że mama mnie zapisała na ten obóz. Jest bardzo miło.

- Nie chciało mi się wyjeżdżać gdzieś dalej, a tu jest blisko - mówi Helena, która mieszka w okolicy.

Technikę jazdy zaprezentował nam Kuba: - Ja jeżdżę tak, że skrzywiam nogi, odpycham się i jeszcze tak hamuję - pokazywał.

Bezpiecznie, pod okiem instruktora

Najpopularniejsze były dziś narty, ale pojawili się tez wielbiciele snowboardu. Starsi ćwiczyli szybkie zjazdy, młodsi pod okiem opiekunów uczyli się podtstaw. Wszyscy bezpiecznie, w kaskach.

Jak zapewniają organizatorzy zimy w mieście na Górce Szczęśliwickiej, dzieciaki do lat 18 wchodzą za okazaniem legitymacji szkolnej. - Od 10:00 do 13:00 od poniedziałku do piątku w oba tygodnie feryjne dzieci mają wstęp za darmo. Nieodpłatnie można ćwiczyć też pod okiem instruktora – zapewnia Sebastian Zarzeczański-Różański z WOSIR-u na Szczęśliwcach.

Opiekunowie muszą kupić bilety po normalnych cenach.

Od 16.01 do 20.01 oraz 23.01 do 27.01 uczniowie od 7 do 18 lat, będą zjeżdżać z Górki Szczęśliwickiej za darmo między godziną 10 a 13.

Mapy dostarcza Targeo.pl

band/as/mz