Cierlicka pod wiaduktem zamknięta. Chodzą na skróty przez tory

Przechodzą na skróty przez tory
Przechodzą na skróty przez tory
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPrzechodzą na skróty przez tory

Jezdnia i przejście dla pieszych wzdłuż ulicy Cierlickiej pod wiaduktem zamknięte. Robotnicy wzięli się już za modernizację przejazdu kolejowego, ale piesi nie chcą nadrabiać drogi. - Sporo osób przechodzi przez tory - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

- Przejazd pod wiaduktem został zamknięty. Chodniki też są niedostępne - relacjonował w sobotę rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Idą przez tory

Cierlicką zamknięto na odcinku od ul. Lalki do Kościuszki. Proponowany objazd dla kierowców prowadzi ulicami: Traktorzystów, Nowolazurową, Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i Tadeusza Kościuszki. – W sobotę rano nie tworzą się w okolicy korki – zaznacza Zieliński.

- Ale drogę skracają sobie za to piesi. Przechodzą górą przez tory. Sporo osób korzysta z takiego rozwiązania. Po tych torach jeżdżą też pociągi - dodaje Zieliński. I podkreśla, że dzieje się to pomimo zakazu.

Na czas prac część przejść na peron stacji PKP Ursus będzie zamkniętych. Piesi nie będą mogli korzystać z przejścia pod wiaduktem od ul. Traktorzystów, od ul. Lalki w ciągu ul. Cierlickiej oraz od ul. Kościuszki.

SPRAWDŹ TEŻ, JAK ZMIENIA SIĘ KOMUNIKACJA MIEJSKA NA CZAS PRAC

Na miejscu pracuje już koparka. Przebudowana będzie cała konstrukcja wiaduktu wraz z podporami. Zmodernizowane zostaną przęsła pod torem w kierunku Grodziska Mazowieckiego i ściany oporowe. Obiekt otrzyma również nowy system odwodnienia.

Trzy miesiące prac

Kolejarze przebudują wiadukt w ramach modernizacji dalekobieżnej linii kolejowej Warszawa Zachodnia – Skierniewice. Nowy wiadukt pozwoli na podwyższenie prędkości maksymalnej pociągów ze 120 km/h do 160 km/h.

Utrudnienia potrwają trzy miesiące.

Cierlicka zamknięta
Cierlicka zamkniętaTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Proponowane objazdyUM

Bez jednego toru

Podczas prac będzie wyłączony tor dalekobieżny. Jednakże, jak poinformował w zeszłym tygodniu Maciej Dutkiewicz, z biura prasowego PKP PLK, pasażerowie nie muszą się obawiać, że będą kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych i podmiejskich.

- Od jakiegoś czasu ruch odbywa się po trzech torach. W październiku został wyłączony tor dalekobieżny na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa - tłumaczył Dutkiewicz. - Tak jak dotychczas pociągi jadące z Warszawy poruszać się będą po torze podmiejskim, a te zmierzające do stolicy, po torze dalekobieżnym - doprecyzował w środę.

Wszystkie prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki mają być zakończone w grudniu 2014 roku.

Początkowo prace miały rozpocząć się na początku grudnia.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że nastąpi to w piątek.

ran

Pozostałe wiadomości