Ciepłownicy na Belwederskiej. Sprawdź utrudnienia

Warszawa

fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta

Rusza kolejny etap modernizacji sieci ciepłowniczej u zbiegu Spacerowej i Belwederskiej. Wieczorem wprowadzą w tym rejonie zmiany w organizacji ruchu.

Prace modernizacyjne mają się zacząć o godz. 22. Będą prowadzone przez dwa tygodnie. – Po robotach ciepłowniczych na obydwu jezdniach ułożona zostanie nowa nawierzchnia. W ciągu dwóch weekendów – zaznacza Tomasz Kunert z biura koordynacji remontów w mieście.

Jakie utrudnienia czekają kierowców podczas dwutygodniowych prac?

Zmiany na Belwederskiej

Wyłączona z ruchu będzie jezdnia ul. Belwederskiej w kierunku Wilanowa pomiędzy ul. Spacerową a ul. Dolną. Ruch, na odcinku od skrzyżowania z ul. Spacerową, do skrzyżowania z ul. Dolną będzie odbywał się jednym z pasów sąsiedniej jezdni.

„Dla jadących w stronę Al. Ujazdowskich pozostaną dwa pasy ruchu – jeden tylko do skrętu w lewo w ul. Spacerową, drugi do jazdy prosto i skrętu w prawo w ul. Gagarina" – czytamy w komunikacie miasta.

Zmiany przy Spacerowej

Na skrzyżowaniu ul. Spacerowej z ul. Belwederską niemożliwy będzie skręt w prawo w ul. Belwederską w kierunku Wilanowa oraz w lewo w kierunku Al. Ujazdowskich. Wprost - w ul. Gagarina pojedziemy dwoma pasami– jeden na właściwej jezdni, a drugi na jezdni ul. Spacerowej prowadzącej w kierunku ul. Goworka. To oznacza, że jadący w kierunku ul. Puławskiej na odcinku kilkudziesięciu metrów będą mieli o jeden pas mniej.

Dojazd do ul. Grottgera i Promenada

Połączenia z ul. Belwederską nie będą miały ulice Grottgera i Promenada. „Dojazd do budynków położonych po zachodniej stronie ul. Belwederskiej będzie możliwy tylko od ul. Spacerowej i ul. Dolnej ulicami: Zajączkowską, Pogodną, Ludową, Huculską, Konduktorską, Pytlasińskiego, Padewską, Włoską" – brzmi komunikat miasta.

Wszystkie prace mają się zakończyć 15 sierpnia.