Najnowsze

Cięcia w Modlinie. Zwolnią 10 proc. załogi

Najnowsze


Lotnisko w Modlinie zwolni 10 procent załogi do końca roku. To przez odejście linii Wizz Air i dziewięciomiesięczny przestój w pracy portu – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

- Do końca roku z pracą na lotnisku w Modlinie pożegna się 10 proc. liczącej 230 osób załogi. Zwolnienia obejmą pracowników operacyjnych i administracyjnych - zapowiada na łamach gazety Marcin Danił, wiceprezes MPL Warszawa-Modlin.

Więcej autobusów?

Dziennikarze przypominają, że lotnisko nie obsługiwało od grudnia ubiegłego roku regularnych przewoźników, bo trzeba było wyremontować uszkodzony pas. Prace zakończyły się w czerwcu, ale Ryanair wrócił dopiero w ostatni poniedziałek.

Na razie z usług portu w Modlinie nie korzysta jednak Wizz Air.

Na tym nie koniec zmian. Co w przyszłym roku? – Nie chcę przesądzać w tym momencie, ale na pewno skala redukcji będzie o wiele mniejsza niż teraz – zdradza gazecie Danił. - Intensywnie pracujemy nad zwiększeniem przychodów z działalności okołolotniskowej. Żeby zwiększyć ruch w porcie, rozważamy np. uruchomienie połączeń autobusowych do innych miast niż Warszawa, np. do Białegostoku, Olsztyna czy Ciechanowa - dodaje.

Wiceprezes podkreśla, że ten rok spółka zakończy pod kreską. O tym, jak duże będą straty, zależy od finału sporu o odszkodowanie z firmą Erbud, wykonawcą pasa startowego. Sprawa ma trafić do sądu.

Ryanair wraca do Modlina
Ryanair wraca do ModlinaTVN24

ran

Pozostałe wiadomości