Cięć ciąg dalszy. Po świętach mniej kursów autobusów

Najnowsze

tvnwarszawa.pl / Maciej WężykPo świętachj jeszcze mniej kursów

Zarząd Transportu Miejskiego szykuje mieszkańcom Warszawy kolejne cięcia w rozkładach jazdy popularnych linii autobusowych.

Naładowanie energią po świątecznym odpoczynku z pewnością przyda się pasażerom komunikacji miejskiej, którzy będą musieli się gimnastykować w zatłoczonych autobusach. Od wtorku rzadziej będą kursowały linie: 114, 302, 326, 422, 509, 521, 527.

ZTM o zmianach informuje w bardzo krótkim komunikacie "ukrytym" na stronie internetowej.

Internauci alarmują

O zmianach szykowanych przez ZTM zaalarmowali nas oburzeni internauci.

- Wieczorami i w weekendy linia 114 nie będzie jeździła co 10 tylko co 15 minut. W sobotę rano kursy będą jeszcze rzadziej, bo co 20 minut – denerwują się mieszkańcy Żoliborza, którzy napisali na warszawa@tvn.pl.

Mieszkańcy przypominają, że linia 114 zapewnia szybki dojazd do metra. - Linia, która umożliwia wydostanie się z ciągu ul. Broniewskiego do metra na Plac Wilsona. Jedynej linii, z udziałem której da się jechać metrem w celu dalszych przesiadek np. na Pragę Południe, Ursynów - podkreślają.

Nawet co 30 minut

Podobny los spotka inne linie. 527 będzie kursowała rzadziej. 521 przed porannym i po południowym szczycie będzie kursować co 20 minut. Poza szczytem co pół godziny.

Natomiast linia 302 i 326 będą kursowały tylko w szczycie. Zmiany dotkną również linie 422 i 509.

To nie pierwszy raz kiedy ZTM – według pasażerów – po cichu ogranicza częstotliwość kursowania linii autobusowych czy tramwajowych. Pisaliśmy o tym na początku lutego. Wtedy ZTM uszczuplił rozkłady 16 linii.

Tłumaczą się oszczędnościami

Tydzień przed świętami ZTM opublikował listę linii autobusowych, które mają być zlikwidowana lub mają mieć skorygowane trasy. Jeszcze wcześniej ograniczono kursowanie metra. Urzędnicy roszady w rozkładach jazdy tłumaczą oszczędnościami. Budżet ZTM został uszczuplony o 190 mln złotych.

ZTM chce zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów złotychTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ZNANE LINIE DO LIKWIDACJI - CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

ZTM tłumaczył się z planów cięć.

Plany ZTM, przede wszystkim te dotyczące linii 175 wywołały oburzenie wśród pasażerów. W jej obronę włączyli się oprócz pasażerów i studentów także radni dzielnicy, przez które przebiega trasa słynnej linii na lotnisko.

O likwidacji linii 175Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Protestują także pasażerowie linii 521. - Mieszkańcy okolic pętli na Szczęśliwicach już od dawna są stratni. Otóż w związku z budową metra skasowano fantastyczne połączenie z Marszałkowską i dalej Nowym Światem (linia 150) oraz linię kursującą przez pl. Bankowy w stronę Pragi (linia 512). Już w tym momencie mamy zatem w plecy dwa dogodne połączenia, a teraz usiłuje się odebrać nam trzecie. Brawo za genialny logistyczny pomysł – napisał internauta MiKo.

O zmianach w kursowaniu 521Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bf//par

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl / Maciej Wężyk