Ciało znalazły przypadkowe osoby. Dlaczego zabito mężczyznę?

Warszawa

kspPolicja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby

Ciało mieszkańca Warszawy w połowie stycznia zostało odnalezione przez przypadkowe osoby w okolicach wału powodziowego w Łomiankach. Teraz policja poinformowała o zatrzymaniu trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy nie ustalili jeszcze motywów działania sprawców.

Jak powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, ciało miało liczne obrażenia sugerujące, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.

Technicy kryminalistyki zbadali miejsce zbrodni. Wspólnie z detektywami przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

- Okazało się, że mężczyzna od kilku dni był poszukiwany przez stołecznych policjantów jako osoba zaginiona - powiedziała Adamus.

Trzech aresztowanych

Kilka godzin później zatrzymano w Warszawie 21-letniego Daniela A. i 26-letniego Rafała F. Następnego dnia policjanci zatrzymali także 35-letniego Rafała C.

Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz, gdzie prokurator przedstawił im zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Stanęli przed sądem, który zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

- Teraz śledczy prowadzący sprawę muszą ustalić, dlaczego zabito mężczyznę i jaki był dokładnie motyw działania sprawców - powiedziała Adamus.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

PAP/par//mz