Ciało kobiety przysypane ziemią. Są wyniki sekcji zwłok

Warszawa

Ewelina Sitkiewicz, OSP CieksynPoszukiwania w Wągrodnie

Przyczyną śmierci 71-letniej kobiety odnalezionej w Wągrodnie było uduszenie w wyniku przysypania ziemią. To wstępny wniosek z sekcji zwłok, o którym poinformowała prokuratura.

Ciało poszukiwanej przez kilka dni 71-letniej kobiety strażacy odnaleźli we wtorek. Działania na lądzie, w wodzie i powietrzu prowadzone były w gminie Nasielsk przez policję i strażaków, w tym ochotników. I to właśnie ci ostatni zwrócili uwagę na nienaturalne wypłaszczenie ziemi w okolicy domu kobiety. Tak natrafili na mieszkankę Wągrodna - nie żyła od kilku dni.

Przesłuchali świadków

- Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci – informuje Elżbieta Łukasiewiczn rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

I dodaje, że świadkowie zdarzenie powiedzieli śledczym, że w miejscu, gdzie znaleziono zwłoki, do niedawna była skarpa, pod którą mogła znaleźć się mieszkanka Wągrodna. Potem teren został wyrównany, a ona znalazła się pod przysypana ziemią.

- W sprawie zostali już przesłuchani świadkowie. Przeprowadzono też sekcję zwłok. Wynika z niej, że przyczyną śmierci było uduszenie w wyniku przysypania ziemią - dodaje Elżbieta Łukasiewicz.

Na razie w sprawie nikt nie usłyszał zarzutów.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do pięciu lat więzienia.

Poszukiwania w Wągrodnie
OSP Cieksyn, OSP RW Modlin Twierdza

kz/b