Choinka nadziei przed ratuszem

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plMówi Wojciech Owczarz, prezes fundacji "Arka"

Naturalna choinka ozdobiona światełkami zasilanymi energią wytwarzaną przez rowery - tak o tym, że święta mogą być ekologiczne i przyjazne środowisku przekonują wolontariusze z fundacji "Arka", którzy rozpoczęli akcję "choinka nadziei".

- Mamy taką instalację skłądającą się z trzech rowerów. Mają one w piastach prądnice i w ten sposób dzieci pedałując produkują prąd, który zasila energooszczędne żarowki na choince - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes "Arki".Jaka dodaje, akcja ma uświadomić, że święta mogą być ekologiczne i bardziej przyjazne dla natury.

- Jest też aspekt społeczny. Zachęcamy szkoły i przedszkola, aby od leśników obierały choinki, ozdobił je, przygotowały program artystyczny i odwiedził dom pomocy społecznej lub dom dziecka. Przed świętami takie wizyty są niesamowitym wydarzeniem, bo te dzieci wnoszą tam nadzieję i radość - przekonuje Owczarz.Choinka nadzie w całym krajuChoinkę ustawioną na dziedzińcu ratusza udekorowali uczniowie szkoły podstawowej nr 141. Po konferencji drzewko zostanie przewiezione do domu dziecka nr 9 przy ul. Korotyńskiego 13.W tym roku, oprócz warszawiaków, choinkę nadziei będą podziwiać także mieszkańcy Katowic, Wrocławia, Opola, Krakowa, Poznania, Łodzi, Kielc oraz Bydgoszczy.bf/roody