Chodniki wciąż zasypane

Warszawa

| pb.pl, tvn24.plBarbara Jakóbczyk/@warszawa

Po poniedziałkowym "Miejskim Reporterze" internauci wciąż przysyłają nam zdjęcia zasypanych śniegiem chodników. W wielu miejscach w mieście "ziemia niczyja" wciąż jest nieodśnieżona.

Najnowsze przykłady zasypanego chodnika nadesłała Bożena Jakóbczyk i Paweł Ceranowicz:

Wyjątkowa aktywność internautów to m.in. efekt poniedziałkowego "Miejskiego Reportera". Igor Sokołowski wspólnie z zaproszonymi radnymi próbował ustalić, która z miejskich instytucji powinna wyegzekwować to, by chodniki nie były jednak zasypane.

Straż Miejska zapuka do burmistrza?

Za odśnieżanie chodników, ulic i dachów odpowiada adminstrator terenu, na którym się one znajdują. W mieście nietrudno więc o przykład miejsc odśnieżonych jedynie "do miedzy" - linia śniegu wyraźnie wyznacza teren innego zarządcy.

Kto nie odśnieży swojego terenu, musi się liczyć z mandatem. Problem w tym, że wiele takich zasypanych chodników należ do dzielnic. Urzędnicy często nie czują się w obowiązku, by zadabać o odśnieżanie swoich terenów, co mocno irytuje wielu warszawiaków.

Kto zmusi dzielnice do działania

Kto może i kto powinien zmusić władze dzielnic do działania, próbował ustalić Igor Sokołowski. Długo próbował wydobyć taką deklarację od zaproszonych do programu radnych: Zofi Trębickiej z PO i Olgi Johan z PiS.

- Czy strażnicy miejscy powinni się zgłaszać z mandatami do poszczególnych burmistrzów? - podparł się propozycją często zgłaszaną żartobliwie przez naszych telewidzów. Radnym również trudno było ją potraktować poważnie, ale wątpliwości nie miały:- Trzeba to egzekwować! Jeśli to należy do zadań burmistrza, to ma on obowiązek to wykonać - przekonywała Zofia Trębicka.- Ale kto ma egzekwować? Kto go powinien dopilnować? - dopytywał dziennikarz.- Pani prezydent - przyznał w końcu zgodnie obydwie radne.

Rzecznik ratusza, Tomasz Andryszczyk obiecał w środę rozmowie z tvnwarszawa.pl, że ustali, czy miasto ma jakiś pomysł na to by wyegzekwować odśnieżanie i czy dzielnice, które tego zaniedbają muszą się liczyć z karami.

Miejski Reporter, 6 grudnia 2010/TVN Warszawa
| e-teatr.pl, PAP

Internauci piszą

Wkrótce po programie internauci zaczęli umieszczać w tvnwarszawa.pl i nadsyłać na warszawa@tvn.pl informacje o nieodśnieżonych chodnikach.

Jeśli w Twojej okolicy również zapomniano o odśnieżeniu chodnika lub usunięciu sopli, możesz to sfotografować i umieścić informację w tvnwarszawa.pl. Wystarczy dołączyć artykuł korzystając z linka "DODAJ" umieszczonego tuż pod tekstem.

Każdą informację opatrzoną zdjęciem przekażemy służbom miejskim.