Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Chłodzą się w fontannie, wypoczywają na plaży. Tłumy na bulwarach

Warszawa

Miasto zapowiada kolejne odcinki TVN24
wideo 2/2

Tłumy pojawiły się w czwartek na nowo otwartym odcinku bulwarów. Zachęcały fontanny, place zabaw i piaszczysta plaża.

Nowy odcinek bulwarów pomiędzy mostem Świętokrzyskim a ulicą Karową został oficjalnie otwarty w środę o godzinie 9. W czwartek reporterka TVN24 spotkała tam tłumy. - Mieszkańcy wypoczywają tutaj w różny sposób, z reguły aktywnie. Niektórzy jeżdżą na rowerach, na rolkach, na hulajnogach. Niektórzy po prostu spacerują, jeszcze inni odpoczywają, opalają się, korzystają z plaż - relacjonowała reporterka TVN24 Natalia Skawińska. Bardzo popularne są też place zabaw, zwłaszcza ten z trampolinami, albo fontanna, w której można się schłodzić.

W sierpniu kolejna część

"Powoli zbliża się również finał prac na odcinku od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Tutaj wykonawca powinien zakończyć roboty do 30 czerwca" - podaje ratusz. Ten fragment wymaga więcej pracy ze względu na budowę nowego przejścia podziemnego w osi ulicy Bednarskiej. Jak mówiła podczas środowej konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz, ta część ma być otwarta w sierpniu.

Prace prowadzi firma Skanska (wcześniej wykonywała je Hydrobudowa Gdańsk, ale ogłosiła upadłość i zostawiła rozgrzebany plac budowy).

Trwa konkurs na projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego.

kz/mś