Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Chłodna wyłania się zza płotu

Najnowsze


Choć koniec prac zaplanowany jest na wrzesień, to na ulicy Chłodnej widać coraz więcej nowego. Stare ustępuje zadbanej zielni, stylizowanym latarniom, kamiennym siedziskom i ceglanym murkom.

Ulicę chłodną wciąż przecinają płoty, ale wykonawcy remontu raczej nie mają nic do ukrycia. Placu budowy nie trzeba podglądać przez dziury w ogrodzeniu - mieszkańcy okolicy mogą doglądać go przechodząc obok.

Gotowa na 70 procent

Z chaosu placu budowy wyłania się powoli zapowiadana elegancja. Skwer na środku ulicy obsadzono już przystrzyżonymi w kule drzewami. Pojawiły się też kamienne siedziska. Prawie gotowy jest wykończony klinkierową cegłą, narożny placyk przy skrzyżowaniu z Żelazną. Tuż obok pojawiła się też instalacja, która ma upamiętniać drewnianą kładkę, łączącą w tym miejscu, w czasie okupacji tzw. małe i duże getto. Wzdłuż całej ulicy stoją też już latarnie - pastorały. Ułożono też na nowo tory tramwajowe.

- Ulica jest gotowa w 70 procentach - twierdzą wolscy urzędnicy. - Przed nami jeszcze roboty przy deptaku w północnej części ulicy, a także prace wykończeniowe w południowym fragmencie. Tam montowane będą m.in. podświetlacze i nasadzane drzewa - mówi z kolei Marcin Czapiewski z firmy Ziel-Bud, wykonawca remontu.

Otwarcie we wrześniu

Po obu stronach ulicy czerwonymi, granitowymi płytami zaznaczone będą pierzeje dawnych budynków. Prace wykończeniowe trwają wciąż na wolskiej części ul. Elektoralnej.

Ulica Chłodna ma być gotowa we wrześniu.

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN