Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Chciała nożem udowodnić konkubentowi, że ma rację

Warszawa

Komenda Stołeczna Policji41-latka zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

Byli w odwiedzinach u znajomych, gdy doszło nimi do sprzeczki. Ona chwyciła za nóż i zadała mu kilka ciosów. Została zatrzymana, usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa.

Mundurowi z Bielan, we współpracy z żoliborską prokuraturą, zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w mieszkaniu przy ulicy Marymonckiej. Jak ustalili mundurowi, którzy zostali wezwani na interwencję, pomiędzy parą, która przyszła w odwiedziny do znajomego, doszło do ostrej wymiany zdań. W pewnym momencie 41-latka chwyciła za nóż i zaatakowała nim swojego konkubenta, zadając mu kilka ciosów.

Na Marymoncką natychmiast pojechała policja. Funkcjonariusze na miejscu zastali rannego mężczyznę, któremu chwilę wcześniej pomocy udzielało pogotowie ratunkowe. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin.

Funkcjonariusze zatrzymali 41-letnią Monikę J. Trafiła do policyjnej celi. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Zobacz Niemców, którzy zostali ukarani za zerwanie i zniszczenie polskiej flagi: