Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Chciał zmylić policję, zoperował nos. Wpadł w hotelu

Warszawa

KGPMówił po chorwacku, żeby zmylić policję

W ręce policjantów wpadł 26-latek poszukiwany dwoma listami gończymi. Daniel D. został namierzony w jednym z warszawskich hoteli. W uniknięciu odpowiedzialności nie pomogła mu operacja plastyczna, której poddał się, aby zmienić wygląd swojej twarzy.

Daniel D. poszukiwany był od 2014 r. na podstawie dwóch listów gończych m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwo. Od pewnego czasu funkcjonariusze ustalali możliwe miejsca pobytu mężczyzny. Ostatecznie policjanci Biura Kryminalnego KGP zatrzymali go w jednym z warszawskich hoteli. "26-latek był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy"- piszą policjanci.

Jak ustalono, poszukiwany mężczyzna w trakcie ukrywania się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości przebywał na terenie Niemiec i Holandii. W międzyczasie poddał się nawet operacji plastycznej nosa, zmieniając w ten sposób wygląd twarzy.

W trakcie zatrzymania 26-latek nie posiadał dokumentu tożsamości, podawał fałszywe dane personalne, posługując się przy tym językiem chorwackim i angielskim, starając się w ten sposób zmylić funkcjonariuszy i uniknąć zatrzymania.

"Poszukiwany został przewieziony, a następnie osadzony w areszcie śledczym w celu odbycia zasądzonej wobec niego kary pozbawienia wolności" - podaje policja.

KGP//ec