Chciał wyłudzić kredyt Policja czekała w banku

Warszawa

| Eurosportfot. KSP

150 tysięcy próbował wyłudzić z jednego z banków w centrum miasta wielokrotnie notowany oszust. Mężczyzna wpadł jednak w policyjną zasadzkę.

Śródmiejscy policjanci ustalili, że 40-letni Dariusz O. spróbuje wziąć kredyt gotówkowy w jednym z banków w centrum Warszawy. Natychmiast powiadomili pracowników banku i zorganizowali zasadzkę.

Dariusz O. przyszedł do banku przy Kruczkowskiego we wtorek przed południem. Był pewny, że odbierze pieniądze. Obecność funkcjonariuszy całkowicie go zaskoczyła. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Tłumaczył, że potrzebuje pieniędzy na biznes

Policja ustaliła, że mężczyzna przedłożył w banku zaświadczenie o zatrudnieniu w firmie, w której nigdy nie pracował. Posłużył się sfałszowanymi wyciągami bankowymi, które miały potwierdzić jego dochód. Tłumaczył policjantom, że chciał rozpocząć działalność gospodarczą i były mu potrzebne pieniądze.

Dariusz O. jest doskonale znany policji. W lutym opuścił więzienie po odsiadce wyroku za oszustwa. Mężczyzna wcześniej był powiązany z grupą "Lolka".

Mężczyźnie przedstawione zostaną zarzuty usiłowania oszustwa kapitałowego w warunkach recydywy. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

myk