Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Chciał pożyczyć rower od 13-latka. "Uderzył chłopca kilkakrotnie w twarz"

  Najnowsze

  ShutterstockPolicja zatrzymała 21-latka za pobicie 13-latka (zdjęcie ilustracyjne)

  Policjanci z Targówka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie 13-latka. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że zaatakował chłopca, bo ten nie chciał pożyczyć mu roweru.

  Do napaści doszło w ubiegłym tygodniu na Targówku.

  "13-latek został zaczepiony przez młodego mężczyznę, który chciał pożyczyć jego rower. Gdy chłopiec odmówił, mężczyzna zaatakował go i kilkakrotnie uderzył w twarz" - relacjonują policjanci.

  Nastolatek trafił pod opiekę lekarza. Jego rodzice zgłosili sprawę policji. Zajął się nią wydział dochodzeniowo-śledczy, ale równolegle swoje czynności prowadzili też kryminalni.

  "To właśnie oni ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Był to 21-letni mieszkaniec Targówka" - czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

  Zarzuty dla 21-latka

  21-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut "uszkodzenia ciała nastolatka w zbiegu z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

  Jak podaje policja, mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. "Dodał, że w chwili zatrzymania był nietrzeźwy" - zaznaczono w komunikacie.

  Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

  Informowaliśmy też o zatrzymaniu podejrzanych o pobicie kibiców Jagiellonii:

  Zatrzymania w sprawie "rozboju na kibicach"ksp

  kk/ran

  Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock