Chciał podpalić wóz stacji telewizyjnej. Grozi mu 8 lat więzienia

Warszawa

kspZatrzymano 22-latka

22-letni mężczyzna trafił w ręce policji. Jest podejrzany o próbę podpalenia wozu transmisyjnego jednej ze stacji telewizyjnych. Jak informują stołeczni funkcjonariusze, ma on na swoim koncie także wybicie szyb w jednej z firm w Warszawie. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 19 września o 21.30 na Ochocie.

Z relacji świadka wynikało, że sprawca oblał nieznaną substancją przewody zasilające w wozie transmisyjnym jednej ze stacji telewizyjnych i je podpalił. - Pożar instalacji ugasił pracownik ochrony - informuje policja.

Kilka dni później później w ręce funkcjonariuszy trafił 22-letni Piotr P. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie miał na swoim koncie. Według policji, mężczyzna tego samego dnia, w jednej z firm mieszczących się przy ul. Grójeckiej, wybił siedem szyb. Szkody oszacowano na 5 tys. złotych

Zarzuty i areszt

W poniedziałek, 28 września 22-latek usłyszał zarzuty za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża mieniu w wielkich rozmiarach oraz za uszkodzenie mienia. Na wniosek prokuratury Piotr P. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 8 lat wiezienia.

Jak podał we wtorek RMF FM, wóz należał do telewizji Polsat.

W 2011 roku podczas Święta Niepodległości podpalone wozy transmisyjne:

Zamieszki 11 listopada
fot: Tomasz Gzell/PAP, film: TVN24

su/sk