Chcesz zobaczyć Euro 2012? To twoja ostatnia szansa

Warszawa

Bilety można kupić na stronie uefa.com

Około 450 tysięcy biletów na Euro 2012 - tyle wejściówek jest do wzięcia w kolejnej, ale też ostatniej fazie sprzedaży biletów na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Sprzedaż rozpoczyna się w poniedziałek i potrwa do 29 lutego 2012 roku - podaje tvn24.pl.

Od dziś - w tak zwanej fazie sprzedaży federacyjnej - do wzięcia będzie 32 proc. biletów przekazywanych federacjom narodowym. To ostatni etap walki o bilety. Od marca - kiedy to rozpoczęła się pierwsza faza sprzedaży - można było kupić 41 proc. wejściówek i wtedy w ręce kibiców trafiło prawie 600 tys. biletów.

W sumie UEFA przygotowała 1,4 miliona biletów na 31 meczów turnieju w Polsce i na Ukrainie. I choć ceny do najniższych nie należą - od 180 zł za najtańszą wejściówkę w obecnej puli do aż 2,4 tys. na finał - to chętnych pewnie nie zabraknie.

Dwa bilety na osobę

Bilety można nabyć na stronie uefa.com za pośrednictwem specjalnych subportali sprzedażowych. Jest ich 16 - po jednym dla federacji każdego kraju biorącego udział w turnieju.

Jeśli liczba wszystkich chętnych do obejrzenia meczów przekroczy liczbę biletów przewidzianą na tę fazę, zostanie dokonane losowanie, bez brania pod uwagę kolejności złożenia propozycji zakupu. Każda osoba będzie mogła ubiegać się o maksymalnie dwa bilety na jedno, konkretne spotkanie.

Wynik w marcu

Szczęśliwcy, którzy mogą walczyć o wejściówki na stadiony w trakcie Euro 2012 mogą wysyłać zgłoszenia do 29 lutego przyszłego roku. W połowie marca zostaną poinformowani o wynikach losowania.

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów można uzyskać pod uruchomionym przez PZPN numerem: +48 22 500 94 83.

tvn24.pl/jak//kdj