Chcesz popatrzeć na świecące ozdoby - śpiesz się

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plŚwiąteczna iluminacja w Warszawie

Najbliższy weekend to ostatnia okazja, żeby przespacerować się ulicami w świetle świątecznej iluminacji. Dekoracje zgasną po dwóch miesiącach ozdabiania Warszawy.

Iluminacja to już tradycja i nieodłączny element okresu świątecznego. Światełka zostały odpalone 9 grudnia. Podobnie jak w poprzednich latach główną osią ozdób jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przemieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i Agrykoli.

Dekoracje pojawiły się także na Starym i Nowym Mieście, placu Bankowym, Marszałkowskiej (od Królewskiej do placu Konstytucji), Świętokrzyskiej oraz w Alejach Jerozolimskich (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona wraz z mostem Poniatowskiego). Światełek nie zabrakło również w prawej części miasta - na Francuskiej, Targowej i Ząbkowskiej.

Podobnie jak w zeszłym roku pojawiło się 13 iluminacji wolnostojących, natomiast nowością w tym roku były ramy z napisem "Warszawa" ozdobione wizerunkiem Syreny, w których można było zrobić sobie zdjęcie.

Chętnie odwiedzany okazał się również Multimedialny Park Fontann, w którym w weekendy w takt świątecznej muzyki tańczyły świetlne fontanny.

Jak informuje ratusz demontaż iluminacji rozpocznie się od 5 lutego, w pierwszej kolejności będą zdejmowane dekoracje wolnostojące.

Zobacz też materiały o rozbłyśnięciu iluminacji świątecznej:

9 grudnia rozbłysła świąteczna iluminacjaTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

bb/mś