Chcecie ronda Rysia z "Misia". Ostatecznie zdecydują radni

Warszawa

tvnwarszawa.plBędzie rondo Ochódzkiego?

W czwartek radni miasta zdecydują, czy rondo na Pradze Południe będzie nosiło imię prezesa Ochódzkiego. O tym pomyśle pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. Większość internautów tvnwarszawa.pl jest za.

Nazwanie ronda imieniem fikcyjnej postaci, jednego z bohaterów trzech komedii: "Miś", "Rozmowy kontrolowane" oraz "Ryś" byłoby symbolicznym uhonorowaniem wszystkich twórców i aktorów dobrych polskich komedii, których w naszej, rodzimej kinematografii nie brakuje" – brzmi uzasadnienie pomysłu, z którym wyszła rada osiedla Kamionek.

Internauci na tak

To właśnie tam, u zbiegu ulic Terespolskiej i Stanisławowskiej, ma powstać rondo im. Prezesa Ochódzkiego. Stanie się tak, jeżeli w czwartek większość miejskich samorządowców będzie głosowało na tak.

Na razie wiemy, że pomysł spodobał się internautom tvnwarszawa.pl. W zamieszczonej na naszej stronie sondzie do niedzieli ponad 80 procent opowiedziało się za nim. Już wcześniej pozytywnie oceniły go między innymi rada dzielnicy, a także złożony z ekspertów zespół nazewnictwa miejskiego.

Ale nie wszyscy radni miejscy byli przekonani do tej nazwy. - Osobiście uważam, że to nie jest pozytywna postać. Po prostu jego sposób postępowania mi się nie podobał. To był oszust – mówiła na antenie TVN24 Olga Johann. Jak dodała, wystarczy obejrzeć film. - Każdy człowiek mający jakiekolwiek zasady wie, że nie jest to świetlana sylwetka - podkreśliła.

OPINIE RADNYCH:

Będzie rondo Ochódzkiego?
fot. Tomasz Zieliński, film TVN24

Zagłosuj w sondzie:

ran