Chce "Więcej kultury w polityce" Porysowała sąsiadowi auto

Warszawa

fot

Jak donosi "Fakt", Ewa Czeszejko-Sochacka, była szefowa warszawskiego biura ds. Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a obecnie kandydatka do Sejmu, ze złości porysowała sąsiadowi auto. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu.

Na nagraniu widać elegancko ubraną kobietę, która wysiada z czarnego mercedesa, podchodzi do zaparkowanego obok citroena i ostrym narzędziem wydrapuje część lakieru na drzwiach auta. Prawdopodobnie Czeszejko-Sochacką, która obecnie kandyduje do sejmu z listy PO pod hasłem "Więcej kultury w polityce", wyprowadził z równowagi niefortunnie zaparkowany pojazd, który utrudnił jej wyjazd z garażu.

Sprawa na policji

Kandydatka do sejmu nie wiedziała, że jest nagrywana. Sprawa trafiła już na policję, doniesienie złożył poszkodowany właściciel citroena. Zapytana o całą sytuację była urzędniczka ratusza tak tłumaczyła swoje zachowanie:

– Zdarzenie miało miejsce bezpośrednio po udzieleniu nagłej i koniecznej pomocy zdrowotnej synowi i utrudnieniu mi wyjazdu. Miało charakter nieumyślny. Przepraszając, zapewniam pokrycie zaistniałej szkody – powiedziała w rozmowie z Faktem.

mjc/roody