Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Chcą zepsuć imieniny Hannie Gronkiewcz-Waltz

Warszawa

fot. TVN24

We wtorek młodzi socjaliści i organizacje lokatorskie będą obchodzili imieniny Hanny Gronkiewicz-Waltz. Urzędująca prezydent miasta nie ma się co spodziewać prezentów. Akcja jest protestem przeciwko podwyżkom w Warszawie.

"Ratusz zapowiedział drastyczny wzrost cen biletów komunikacji miejskiej, podwyżki opłat za wodę i ścieki i rozważa kolejną podwyżkę czynszów w lokalach komunalnych. Poza podwyżkami, władze miasta planują także prywatyzację Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej" – piszą na swojej stronie młodzi socjaliści.

O 17.00 przed ratuszem

Dla nich to powód, żeby w specyficzny sposób uczcić imieniny Hanny, które przypadają 26 lipca. Jak zapowiadają, wspólnie z organizacjami lokatorskimi chcą zorganizować protest. Spotkają się we wtorek o godz. 17.00 przed ratuszem na placu Bankowym.

- Odbędzie się "impreza imieninowa z tortem i bufetem" pod hasłem: "Prezydent się bawi - ty płacisz" – czytamy z kolei na stronie Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

ran