Chcą szybko wybrać najszybszych. Ratusz zapowiada audyt reprywatyzacji

Najnowsze

TVN24Wiceprezydent o audycie

Wiceprezydent Warszawy zadeklarował, że w tym tygodniu ratusz chce wybrać audytorów, którzy prześwietlą decyzje dotyczące reprywatyzacji. Jednym z głównych kryteriów ma być szybkość ich pracy.

- Mamy już rozpoczęte postępowanie. Siedem podmiotów złożyło oferty. W tym tygodniu będzie z potencjalnymi zleceniobiorcami prowadzić rozmowy i chcemy, aby w tym tygodniu zostali wyłonieni audytorzy – mówi w poniedziałek podczas konferencji prasowej Witold Pahl, wiceprezydent stolicy.

"Szybkość i rzetelność"

Przy wyborze ma zostać zastosowana jak najszybsza procedura. Pahl zapowiedział skorzystanie z możliwości, jakie daje znowelizowana ustawa o zamówieniach publicznych. - Aby ci audytorzy mogli w oparciu o decyzje wewnętrzną zostać wskazani do dalszego procedowania – podkreślił nowy wiceprezydent. Ratusz nie wyklucza, że wybierze kilka firm. Komisja konkursowa wskaże firmy, które spełnią określone warunki. – A jednym z podstawowych jest szybkość i rzetelność postępowania. Nasze oczekiwania dotyczą dokonywania audytu w transzach, aby pierwsze ustalenia były, od momentu podjęcia działań, w ciągu 30 dni przedmiotem konkretnych decyzji zarządu miasta – zaznaczył Pahl.

Audytor będzie miał za zadanie prześwietlić decyzje dotyczące reprywatyzacji wydawane na terenie dawnej gminy Centrum.

ran/mś