Chcą smsem oceniać kierowców autobusów

Warszawa

| Getty Imagesfot. tvnwarszawa.pl

Zdecydowana większość intrnautów tvnwarszawa.pl, którzy wzięli udział w naszej sondzie(75 proc.- dane z godz 18.40) uważa, że w stolicy powinien działać sms-owy system oceny kierowców. Na czym miałby polegać? Każdy pasażer mógłby ocenić kierowcę poprzez wysłanie sms-a o treści "TAK" lub "NIE".

Od niedawna Łodzianie mogą oceniać kierowców autobusów wysyłając SMS: TAK- oznacza pochwałę, NIę - krytykę. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji idzie nawet o krok dalej. Zorganizowało konkurs. Każdy, kto wyśle sms, może wziąć udział w losowaniu biletów miesięcznych.

TAK i NIE nie wystarczy

Czy w Warszawie podobny system ma sens? Internauci tvnwarszawa uważają, że tak , ale należałoby go uszczegółowić, samo wpisanie w treści sms-a słowa "Tak "lub "Nie" nie wystarcza:

"Zdecydowanie jestem na tak, ale samo wysłanie sms'a o treści tak czy nie jest mało przekonujące, godzina, przystanek i nr autobusu/tramwaju/metra sądzę, że będzie bardziej efektywne.Tylko żeby jeszcze ktoś brał na poważnie te wiadomości, a nie, żeby było to tylko wydane pieniądze na marne"- pisze na forum Marek L.

"Według mnie jest to dobry sposób tylko nie ze słowami tak, nie. Możnaby opisać np., że kierowa nie włączył klimatyzacji lub przejechał na czerwonym świetle i naraził życie pasażerów" - dodaje pacior .

Tylko dla złośliwych?

Z drugiej strony powstaje pytanie czy taki sms nie stanie się narzędziem złośliwych pasażerów:

" Nikt nie będzie wysyłał pozytywnych sms-ów, będzie to jedynie narzędzie służące złośliwcom i malkontentom, by wyżyć się na kierowcach. Zamknął Ci drzwi przed nosem? Trzeba było przyjść na przystanek punktualnie, a nie kazać kierowcy i pasażerom czekać, aż łaskawie dojdziesz do już i tak spóźnionego autobusu!- zwarca uwagę internauta "to ja mówie".