Chcą cofnięcia nagród w MPWiK. Za dziury w drogach

Warszawa

| PAP/EPA, fivb.orgfot. PRG Metro

Grupa białołęckich radnych z klubu Gospodarność domaga się cofnięcia nagród za 2010 rok dla szefa MPWiK. W projekcie uchwały, która ma być głosowana we wtorek, wyliczają nieprawidłowości podczas budowy kolektora do oczyszczalni Czajka.

W 2010 roku MPWiK rozpoczęło prace przy budowie kolektora ścieków do Czajki. - Trasa kolektora o długości ponad 5,5 km, przebiegająca pod ruchliwymi ulicami i skrzyżowaniami, stanowi bardzo duże utrudnienie dla mieszkańców - argumentują radni w rozmowie z "Echem Białołęckim".

Dziura na autobusy

Jak pisze gazeta, budowa kolektora spowodowała spore zniszczenia w nawierzchni ulic: Modlińskiej i Myśliborskiej. Np. na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej i Śreniawitów jezdnia zapadła się tak bardzo, że w dziurze utknął miejski autobus. Do dziś zamknięty jest odcinek ul. Myśliborskiej przy skrzyżowaniu z ul. Światowida oraz skrzyżowanie Modlińskiej i Produkcyjnej.

MPWiK obiecuje odtworzenie nawierzchni, gdy zima zelżeje.

Chcą odebrać nagrody

Radni z Gospodarności przygotowali jednak projekt uchwały, w którym żądają cofnięcia nagród za 2010 rok, przyznanych przez Ratusz prezesowi MPWiK i osobom nadzorującym z ramienia MPWiK prace przy kolektorze.

- Będziemy cierpliwie zgłaszać projekt na kolejnych sesjach, a jeśli się nie uda, to indywidualnie napiszemy pismo do pani prezydent - zapowiada w rozmowie z "Echem Białołęckim" radny Wojciech Tumasz.

Czytaj więcej w nowym "Echu Białołęckim"

mjc/mz