Najnowsze

Centrum Zdrowia Dziecka chroni pacjentów przed koronawirusem. Kupi wymazówki do testów

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ona ma nerkę z numerem jeden, on jest tysięcznym pacjentem. Niezwykłe spotkanie w CZD
Ona ma nerkę z numerem jeden, on jest tysięcznym pacjentem. Niezwykłe spotkanie w CZDFakty TVN
wideo 2/4
Fakty TVNOna ma nerkę z numerem jeden, on jest tysięcznym pacjentem. Niezwykłe spotkanie w CZD

Centrum Zdrowia Dziecka musi zapewnić ochronę przed koronawriusem nie tylko swoim pacjentom. Ważne jest również wsparcie rodziców i personelu medycznego. Pracownicy zaznaczają, że dostęp do materiałów ochronnych jest trudny. Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekazała placówce 100 tysięcy złotych na zakup najpotrzebniejszych materiałów.

CZD ma obecnie pod opieką 200 pacjentów. Jest do tego jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Naukowcy z instytutu realizują również liczne projekty naukowo-badawcze finansowane ze środków krajowych i zagranicznych.

Jak już pisaliśmy, placówki nie omijają też problemy z koronawirusem. SARS-CoV-2 wykryto u dwóch pracowników. CZD działa i nadal opiekuje się młodymi pacjentami. Na liście potrzebnych materiałów znajdują się między innymi maseczki, odzież ochronna, okulary lekarskie czy preparaty do dezynfekcji.  

- W obecnym czasie dostęp do materiałów ochrony osobistej jest trudny, a ich ceny są wysokie. W Centrum Zdrowia Dziecka mamy w tej chwili 200 pacjentów. Musimy zapewnić ochronę nie tylko im, ale też ich rodzicom, opiekunom oraz naszemu personelowi - mówi tvnwarszawa.pl Katarzyna Gardzińska, rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka.  

Wsparcie na zakup wymazówek

Wsparcia CZD udzieliła między innymi fundacja TVN "Nie jesteś sam". Za przekazaną przez organizację kwotę 100 tysięcy złotych szpital zakupi wymazówki do wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 .

Fundacja TVN od lat zaangażowana jest w pomoc Centrum Zdrowia Dziecka. Przeprowadziła remonty prawie wszystkich klinik w budynku głównym oraz wybudowała Klinikę Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Kupuje także potrzebny szpitalowi najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dotychczas przekazała na rzecz CZD około 50  milionów złotych. 

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości