Centrum Onkologii ma zwolnić 300 osób

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Szykują się duże zwolnienia w Centrum Onkologii. - Wymówienia dostanie w pierwszej kolejności 300 osób, głównie pracowników administracji - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk. To ma być początek zmian w placówce.

Resort zdrowia przyjął program restrukturyzacji centrum, który zakłada m.in. redukcję zatrudnienia( w szpitalu pracuje 2700 osób), cięcia kosztów funkcjonowania centrum, scalanie klinik i przygotowanie do przekształcenia Centrum Onkologii w Narodowe Centrum Nowotworów.

Biały personel zostaje

Jak zapewnia Wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk, zwolnienia ominą biały personel. Natomiast miejsce obecnego dyrektora zajmie wyłoniony w konkursie prof. Krzysztof Warzocha.

Tymczasem do dymisji podał się obecny wicedyrektor, a wcześniej wieloletni dyrektor szpitala, prof. Marek Nowacki.

Działo się źle

W Centrum Onkologii od dłuższego czasu działo się źle. Niedawno w portalu tvnwarszawa.pl opublikowaliśmy tezy pisma, w którym prof. Andrzej Kułakowski – były dyrektor, a obecnie członek rady naukowej - podsumował 12 ostatnich lat działalności Centrum. Adresatem jest obecny minister zdrowia. Profesor pisze w nim m.in. o braku strategii dla placówki, złej organizacji, która prowadzi do zapaści Centrum, czy skargach pacjentów, które opisywał także portal tvn24.pl.

Czytaj więcej o konflikcie w Centrum Onkologii.

bf/mz