Centrum bez metra. Tłok i przesiadki

Tłoczno na stacji Politechnika
Tłoczno na stacji Politechnika
TVN24
TVN24Tłoczno na stacji Politechnika

Stacje metra Centrum i Świętokrzyska zamknięte są na głucho. Tak będzie do końca sierpnia. Na stacjach, gdzie pasażerowie musieli się przesiadać, był duży tłok. Na powierzchni pomagała komunikacja zastępcza, ale niektórzy i tak spóźnili się do pracy.

Stacje zostały wyłączone z ruchu w sobotę nad ranem. Powodem są prace na budowie centralnego odcinka II linii metra.

Na "Patelni": informatorzy i znaki

- Przy wejściach do stacji metro Centrum są banery, a na drzwiach kartki informujące o zmianach. Na miejscu pracują też informatorzy ZTM - relacjonował ok. godz. 7 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Wygląda na to, że pasażerowie zdają sobie sprawę z zamknięcia stacji, bo do wejść nie podchodzą - dodaje.

Brak zamieszania na "Patelni" potwierdził po 7.00 reporter TVN24, Łukasz Gonciarski.

Dwie stacje zamknięte
Dwie stacje zamknięteTVN24

Tłum na Politechnice

Sporo pasażerów było za to na stacji Politechnika.

- Jest ich więcej niż zazwyczaj. Dużo ludzi wysiada z pociągu jadącego od strony Ursynowa, tłumy czekają także na kolejkę, która jedzie w kierunku południowym. Momentami na peronie robi się naprawdę tłoczno. Trwa to około 2-3 minut – relacjonował Zieliński.

A jak wygląda sytuacja na przystankach tramwajowych w okolicy ul. Nowowiejskiej? – Co chwilę odjeżdżają tramwaje i zabierają pasażerów – powiedział reporter.

Wysiadają na Ratusz Arsenał

Łukasz Gonciarski pojawił się również na stacji Ratusz Arsenał, gdzie pasażerowie podziemnej kolejki muszą wyjść z wagonów. Po godzinie 9.00 pytał jadących do pracy warszawiaków o utrudnienia.

Jedna z pasażerek, jadąca do centrum, zdecydowała się wykorzystać piękną pogodę i pójść do celu podróży spacerem.

Kolejna nie miała już takiej możliwości. Bardzo się spieszyła i mówiła, że z powodu utrudnień spóźni się dziś do pracy:

Łukasz Gonciarski na stacji Ratusz Arsenał
Łukasz Gonciarski na stacji Ratusz ArsenałTVN24

Jak jechać?

Metro jeździ na dwóch odcinkach. Od Młocin do Ratusz Arsenał oraz od Politechniki do Kabat.

Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej - jest to linia autobusowa Z-1 oraz tramwajowe 74 i 75. Przy czym linia 75 kursuje do 3:00 w nocy.

Autobusy Z-1 kursują na trasie: Metro Marymont – Włościańska – Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Waryńskiego – Metro Politechnika.

75 : – Metro Marymont– Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – pl. Narutowicza.

Trasa 74: Żerań Wschodni – Odrowąża – Starzyńskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Jana Pawła II – Popiełuszki – Metro Marymont.

Łączą I i II linię

Metro Warszawskie zaznacza, że wyłączenie z ruchu stacji Centrum i Świętokrzyska jest konieczne. Na stacji Świętokrzyska dwie linie metra będą się przecinały. Dlatego zostanie wykonane połączenie, dzięki któremu pasażerowie będą mogli przechodzić między peronami obu linii bez konieczności wychodzenia na powierzchnię. Metro Warszawskie informuje, że powstanie przejście łączące wybudowaną między tunelami klatkę schodową z peronem stacji II linii. Zbudowane zostaną: hala odpraw nowej stacji Świętokrzyska usytuowana nad tunelami I linii metra, wyjścia z hali pod ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską oraz wyjście łączące wybudowaną między tunelami klatkę schodową z peronem stacji I linii Świętokrzyska.

TAK RUCH W METRZE WYGLĄDAŁ W SOBOTĘ:

Zamknięta stacja metra Centrum i Świętokrzyska
Zamknięta stacja metra Centrum i ŚwiętokrzyskaMarcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Łącznik I i II linii metraMetro Warszawskie
Przebudowa układu torowegoMetro Warszawskie

lata//ec/ran//mz

Pozostałe wiadomości