Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało trzy nielegalne kasyna

Warszawa

CBŚPZlikwidowano trzy nielegalne kasyna

Trzy nielegalne kasyna zlikwidowane. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli 15 automatów do gier. Podejrzanych jest około 50 osób.

Śledztwo dotyczy "organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami, bez wymaganej koncesji".

Dwie duże akcje

Jedną z największych akcji w tej sprawie przeprowadzono w marcu. W działaniach wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy, zatrzymano 22 osoby.

"Kolejne trzy osoby zostały doprowadzone do prokuratury z zakładów karnych, gdzie obecnie odbywają kary za inne przestępstwa. Podczas realizacji w Warszawie i Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczono 31 automatów" – informuje CBŚP.

Ostatnio funkcjonariusze przeprowadzili podobną akcję, tym razem w Warszawie.

"Podczas akcji ujawniono i zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych, pieniądze, telefony i karty SIM. W lokalach zatrzymano dwie kobiety: 50-letnią Polkę oraz 59-letnią obywatelkę Ukrainy" – czytamy w komunikacie CBŚP.

Kobiety usłyszały zarzuty. Sąd zdecydował, że jako środek zapobiegawczy zostanie zastosowany dozór policyjny.

50 osób podejrzanych

W toczącym się śledztwie łącznie zatrzymano 50 osób, którym przedstawiono zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami bez wymaganej koncesji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Śledczy zabezpieczyli mienie na łączną kwotę ponad 2 mln zł.

kz/b