Celowo staranował radiowóz. Miał narkotyki

Najnowsze


Kierowca forda nie zatrzymał się na wezwanie wołomińskiej policji i zaczął uciekać. W pewnym momencie staranował radiowóz. Funkcjonariusze zdołali jednak zatrzymać kierowcę i jego kompana. Obaj mieli przy sobie narkotyki. Grozi im do 3 lat więzienia.

W niedzielę około 20:00 na ulicy Lipiny B w Wołominie policjanci w oznakowanym radiowozie chcieli skontrolować osobowego forda na szwajcarskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie zatrzymał się jednak na wezwanie i zaczął uciekać.

Staranowali radiowóz

W pościg ruszyło kilka radiowozów. Po kilkunastu minutach, na ulicy Brzozowej kierowca forda gwałtownie zatrzymał się, po czym cofnął uderzając w przód jadącego za nim radiowozu.

Rannym policjantom udało się jednak zatrzymać 28 i 29-latka, którzy jechali fordem.

Kierujący Krzysztof Z. i pasażer Marcin N. trafili do policyjnej celi. Okazało się, że mieli przy sobie narkotyki. Jeden ziela konopi, drugi amfetaminę.

Obaj usłyszeli zarzuty przestępstwa stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz posiadania środków odurzających. Grozi za to kara 3 lat więzienia. Kierujący fordem odpowie również za spowodowanie wykroczeń w ruchu drogowym.

Mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami.

su/par

Źródło zdjęcia głównego: ksp