Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Celnicy zamknęli domową wytwórnię pirackich płyt

Warszawa

fot. Departament Służby Celnej MF

Warszawscy Celnicy zlikwidowali wytwórnię pirackich filmów w jednym z mieszkań na Mokotowie.

23 dyski twarde i ponad 3 tys. pirackich płyt zabezpieczyli mundurowi w mieszkaniu 50. letniego mężczyzny.

Kontrola na Namysłowskiej

W niedzielę warszawscy funkcjonariusze Służby Celnej przeprowadzili kontrolę na terenie targowiska przy ul. Namysłowskiej. Odkryli, że na targowisku są sprzedawane płyty DVD z filmami, których jakość wykonania oraz opakowania wskazują, iż są to pirackie kopie.

Zatrzymali ok. 50-letniego mężczyznę, który sprzedawał nielegalne kopie. Postanowili też przeszukać mieszkanie oraz piwnicę w bloku na Mokotowie, w którym mieszkał mężczyzna.

Grozi mu 5 lat

Okazało się, że w swoim mieszkaniu zorganizował on wytwórnię pirackich filmów oraz nagrań koncertów muzycznych.

Mężczyzna kopiował płyty za pomocą komputera PC wyposażonego w kilka nagrywarek. Celnicy zabezpieczyli w mieszkaniu oraz piwnicy 23 dyski twarde o różnych pojemnościach, kilkanaście drukarek atramentowych służących do drukowania okładek oraz ok. 3 tys. skompletowanych pirackich wydań DVD, które mężczyzna ukrywał w tapczanie. Wśród zabezpieczonych tytułów są także nowości, których polska premiera miała miejsce nawet kilka dni temu.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mjc/roody