CBŚP zatrzymało komendanta policji z Nadarzyna

[object Object]
Policja o zatrzymaniu komendantaTVN24
wideo 2/3

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało komendanta komisariatu policji w Nadarzynie. Ma być zamieszany w nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych.

- W Komendzie Rejonowej Policji w Pruszkowie prowadzone są czynności zmierzające do wydalenia ze służby tego policjanta z uwagi na oczywistość czynu. W policji nie ma tolerancji dla łamania prawa – powiedział PAP w poniedziałek rano rzecznik komendanta stołecznego policji Sylwester Marczak.

Komendant od dwóch lat

Zatrzymani to 38-letni Krzysztof I., komendant Komisariatu Policji w Nadarzynie, i jego żona. Tytoń zabezpieczono na należącej do nich posesji. Kobieta została przesłuchana w charakterze świadka, ale odmówiła składnia zeznań. W sobotę jej mężowi w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie przedstawiono zarzuty.

Jak ustaliła PAP, 38-latek służył w policji od 16 lat, funkcję komendanta komisariatu w Nadarzynie sprawował od 2016 roku.

- Zarzuty dotyczą popełniania przestępstw z kodeksu karnego skarbowego oraz Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Chodzi o wytworzenie bez wymaganego zezwolenia papierosów oraz usiłowanie wytworzenia kolejnych z posiadanego tytoniu ciętego, do czego nie doszło z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy CBŚP – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Jak dodał, 38-letni komendant mógł w związku z tym "uszczuplić należności publicznoprawne" na kwotę 890 tys. złotych w związku z niezapłaconą akcyzą. 38-latek przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.

Areszt na trzy miesiące

Mężczyzna został zatrzymany w piątek w związku z nielegalną produkcją papierosów. Komisarz Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji precyzuje, że podczas działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej i 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. - W charakterze świadka zatrzymano żonę mężczyzny – dodaje Jurkiewicz. I zaznacza, że sam komendant został aresztowany na trzy miesiące decyzją sądu w niedzielę.

Jak podało z kolei rmf24.pl, w domu i posesji funkcjonariusza zabezpieczono znaczne ilości tak zwanej krajanki tytoniowej, z której produkowane były papierosy.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O ZATRZYMANIU PREZYDENTA ŻYRARDOWA:

[object Object]
Urzędnik o czynnościach przeprowadzanych przez CBATVN24
wideo 2/2

PAP/ran/mś

Pozostałe wiadomości