Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

CBŚ zlikwidowało gang. Zatrzymany Turek i zawodnicy MMA

Warszawa

TVN24 i PolicjaCBŚ zatrzymało 28 osób

28 osób, w tym 51-letniego obywatela Turcji zatrzymali policjanci z CBŚ w związku z produkcją, handlem i przemytem m.in. amfetaminy. Ta sprawa to jeden z wątków śledztwa dotyczącego grupy ożarowskiej i jej współpracy z gangami z Pomorza.

- W trakcie śledztwa dotyczącego działalności grupy ożarowskiej, nadzorowanego przez prokuraturę okręgową w Warszawie, zebrano materiały dowodowe pozwalające na zatrzymanie 28 osób, które zajmowały się m.in. obrotem amfetaminą, uprawą konopi indyjskich oraz produkcją i przemytem m.in. wyrobów tytoniowych - poinformował rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Zatrzymany Turek i sportowcy

Jak dodał, śledczy ustalili, że członkowie gangu działającego na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego od 2005 r. współpracowali z grupami z Pomorza.

Produkowana na Mazowszu amfetamina trafiała na rynek koszaliński, a marihuana z Pomorza do Warszawy. Część narkotyków gangi przemycały też do Skandynawii i Holandii. Śledztwo pozwoliło na zebranie materiału dowodowego dzięki, któremu możliwe były zatrzymania.

- W ubiegłym tygodniu zatrzymano osiem osób, w ostatnich dniach - kolejnych 20. To są głównie członkowie grup z Pomorza. Wśród nich jest 51-letni Mustafa D. obywatel Turcji, który był organizatorem przemytu znacznych ilości narkotyków, a także czterech zawodników klubów sportowych, którzy brali udział w zawodach MMA. Mustafę D. podejrzewamy o kierowanie tą grupą przestępczą. Działał on na terenie Polski i Holandii - dodał Sokołowski i informuje, ze policjanci byli wyposażeni w broń długą.

Prawdopodobne kolejne zatrzymania

Zaznaczył, że zatrzymania miały "charakter dynamiczny"; policjanci weszli pod kilkadziesiąt adresów. - Wśród zatrzymanych są osoby ścigane listami gończymi. Wszystkim grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności - mówił na antenie TVN24 Sokołowski.

- Kolejne zatrzymania są bardzo prawdopodobne. Jak po nitce to kłębka docieramy do kolejnych osób. Staramy się docierać do osób, które były odbiorcami narkotyków. Współpracujemy także z policjami z innych państw. Interesują nas kontakty skandynawskie i holenderskie. To jest bardzo ciekawy wątek kontynuowany przez policjantów - mówił rzecznik.

PAP/roody/lata

Będa kolejne zatrzymania?
TVN24 i Policja