CBŚ zatrzymało członków gangu handlarzy narkotykami

Warszawa

| S.G WILHELMSEN/SIPA/SIPAc/East Newsfot. TVN Warszawa

Trzy osoby powiązane z gangiem przemytników i handlarzy narkotykami zatrzymali w Warszawie policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zabezpieczyli kilogram kokainy i trzy kilogramy marihuany - informuje PAP.

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, sprawa ta ma związek ze śledztwem dotyczącym grupy przestępczej działającej na terenie Wielkopolski. Chodzi o gang przemytników i handlarzy narkotykami, który ma na swoim koncie m.in. wprowadzenie do obiegu co najmniej 84 kg marihuany.

- Wszystko zaczęło się jesienią ubiegłego roku. Wówczas policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego i antyterroryści z Poznania zatrzymali na granicy z Niemcami dwa auta. Ukryte w nich było 7,5 kg marihuany. Zatrzymano wówczas szefa gangu - Łukasza L. i jego brata - powiedział Sokołowski.

Dotarli do Piaseczna

Badając różne wątki sprawy, policjanci dotarli do podwarszawskiego Piaseczna. Tam w listopadzie 2010 r. zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn - Pawła R. i powiązanego w przeszłości z gangiem wołomińskim Ryszarda M. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli kilogram wysokogatunkowej amfetaminy.

- Teraz zatrzymaliśmy trzy kolejne osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. Wpadli na Pradze. W aucie, którym jechali, policjanci zabezpieczyli 3 kg marihuany. Podczas dalszych przeszukań znaleźli kolejny kilogram, tym razem kokainy - zaznaczył Sokołowski.

Jak dodał, zatrzymani mężczyźni - Łukasz K. i Rafał S. - są dobrze znani policji. Już wcześniej byli karani za przestępstwa narkotykowe.

par