CBŚ rozbiło gang narkotykowy

Najnowsze

TVN24CBŚ zatrzymało 42 osoby

CBŚ zatrzymała 42 osoby podejrzewane o handel narkotykami i wymuszenia. Wśród nich znalazł się Piotr S. pseudonim "Staruch" - nieformalny przywódca kibiców Legii Warszawa.

Do zatrzymań na zlecenie prokuratury apelacyjnej doszło w poniedziałek w Warszawie, Szczecinie, Elblągu i Kętrzynie. Wszystkim zatrzymanym już niebawem zostaną postawione zarzuty m.in. handlu narkotykami czy wymuszania haraczy.

W akcji w sumie wzięło udział kilkuset policjantów z kilku województw. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. We wtorek można się spodziewać informacji o zarzutach i ewentualnych wnioskach o areszty.

Zatrzymali "Starucha"

Wśród zatrzymanych jest nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., ps. "Staruch". W grudniu 2011 r. został on skazany przez stołeczny sąd na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Prokuratura oskarżyła "Starucha" o rozbój, a także o udział w bójce i pobiciu.

Staruch był też zatrzymany przez policję w czasie akcji przeciwko chuliganom, którzy maju ubiegłego roku brali udział w zamieszkach na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, po finałowym meczu Pucharu Polski, w którym Legia grała z Lechem Poznań. W związku z tą sprawą usłyszał zarzut wtargnięcia na murawę. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Działali w grupie "Szkatuły"

Jak poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Zbigniew Jaskólski, rzecznik prokuratury apelacyjnej zatrzymani działali m.in. w grupie "Szkatuły". Była ona uważana niegdyś za jadną z najgroźniejszych w stolicy. Zajmowała się głównie handlem narkotykami. W maju ubiegłego roku zatrzyma lidera grupy Rafała S. Niedano poddał się karze 5 i pół roku więzienia za kilkanaście zarzutów, w tym kierowanie gangiem dokonującym wymuszeń.

Akcja CBŚpolicja.pl

bf/roody