Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

CBA zatrzymało wójt Lesznowoli

Warszawa

cba.gov.plCBA zatrzymało wójt podwarszawskiej gminy

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wójt podwarszawskiej gminy Lesznowola, która jest podejrzewana o działanie na szkodę finansów gminy. Zatrzymanie to wynik śledztwa po kontroli CBA.

Kobieta miała według śledczych przekroczyć swoje uprawnienia i niezasadnie wypłacać odsetki od zerwanej umowy oraz umarzać należności podatkowe. Łączna kwota strat gminy ma wynosić cztery miliony złotych.

Usłyszy zarzuty

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w środę, że rano funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali kobietę. - Zatrzymana wójt zostanie doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty - powiedział Brodowski.

Według śledczych w gminie Lesznowola nieprawidłowo gospodarowano nieruchomościami: w 2013 i 2014 roku zawarto umowy dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

Przekroczenie uprawnień

- Podjęcie niezasadnej decyzji o odstąpieniu od jednej z umów skutkowało wypłaceniem odsetek w wysokości około 1,3 miliona złotych i tym samym wyrządzeniem szkody w majątku gminy - wyjaśnił naczelnik.

- Ustalenia śledczych wskazują ponadto na przekroczenie uprawnień w zakresie czynności podejmowanych jako organ podatkowy w latach 2012–15, poprzez niezasadne umarzanie należności podatkowych na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek dla osiągnięcia przez nie korzyści majątkowej w wysokości około 2,6 miliona złotych - podał Brodowski.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zatrzymaniu trzech osób podejrzewanych o wyłudzenia w ramach reprywatyzacji:

Zatrzymania w sprawie reprywatyzacjiTVN24
wideo 2/3

PAP/ab