Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

CBA zatrzymało dyrektora i sekretarkę szkoły muzycznej

Warszawa

Google MapsZespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina

Dyrektor i sekretarka jednej z warszawskich szkół muzycznych zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura podejrzewa ich o przyjęcie łapówki od firmy budowlanej.

- Na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali Pawła S., dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie oraz sekretarkę Joannę J. - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym przyjmowania "korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją".

17 tysięcy łapówki

Po doprowadzeniu do prokuratury obie osoby zostały przesłuchane.

- Prokurator przedstawił Pawłowi S. zarzuty przyjęcia w okresie od listopada 2017 roku do maja 2018 roku, w związku z pełnioną funkcją publiczną, korzyści majątkowych w kwocie 17 tysięcy złotych oraz żądania kolejnych 13 tysięcy złotych od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie zarządzanej przez niego szkoły - wyjaśnia Łapczyński.

I dodaje, że Joanna J. jest podejrzana o pomoc w tym przestępstwie. Zdaniem śledczych, to ona przyjęła pieniądze od przedstawiciela firmy budowlanej i przekazała je dyrektorowi szkoły.

Przesłuchanie podejrzanych odbyło się w czwartek. W piątek prokuratura planuje dalsze czynności procesowe. Później zapadnie decyzja co do środków zapobiegawczych.

Obojgu podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ O AKCJI CBA WOBEC URZĘDNIKÓW Z ŻYRARDOWA:

Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt TVN24
wideo 2/3

kk/r