CBA kontroluje Łazienki Królewskie

Warszawa

ShutterstockŁazienki Królewskie (zdjęcie ilustracyjne)

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w Łazienkach Królewskich. Działania dotyczą wszystkich działań prowadzonych przez muzeum w stosunku do jego majątku od 1990 roku.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że agenci weszli do warszawskich Łazienek i badają dokumentację.

Zaznaczył, że szczególnym zainteresowaniem funkcjonariuszy prowadzących kontrolę objęto umowę z 1 grudnia 1998, która dotyczy dzierżawy obiektów położonych na terenie Łazienek.

Kaczorek powiedział, że kontrola rozpoczęła się 16 kwietnia i zgodnie z ustawowymi zasadami może potrwać trzy miesiące, a potem ewentualnie można ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

Kaczorek nie chciał mówić o szczegółach prowadzonych w warszawskich Łazienkach działań. - Kontrola jest w toku - zaznaczył.

Biuro, oprócz działań śledczych i doraźnych, ma w swoich uprawnieniach możliwość prowadzenia kontroli ewentualnych nieprawidłowości m.in. w podmiotach należących do państwa. W wyniku kontroli może np. podjąć śledztwo w związku z wykrytymi nieprawidłowościami.

Pisaliśmy też o akcji CBA w klubie nocnym:

Piotr Kaczorek o akcji w nocnym klubieCBA
wideo 2/7

PAP/kz/b