CBA: działka w centrum bezprawnie oddana kościołowi

Warszawa

fot. Targeo

Szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do prokuratora generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sześciu sprawach rozpatrywanych przez Komisję Majątkową. Chodzi o przekazane Kościołowi nieruchomości w Warszawie, Żorach, Nysie i Bytomiu.

- CBA od października 2010 roku szczegółowo analizuje działalność Komisji Majątkowej. Dotychczasowym wynikiem tych działań było ujawnienie 22 przypadków, w których mogło dojść do przestępstw w tym do niegospodarności, przekroczenia uprawnień, oszustw i poświadczenia nieprawdy w dokumentach - powiedział w czwartek PAP rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński.

- Agenci CBA, analizując zebrane materiały, znaleźli między innymi rażące dysproporcje świadczące o tym, że w tych przypadkach mogło dojść do złamania lub naruszenia prawa - powiedział Dobrzyński.

Działka w centrum miasta

W stolicy chodzi o działkę położoną u zbiegu ul. Świętokrzyskiej i Jasnej.

- Orzeczeniem Komisji przekazano prawo nieodpłatnego użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni ponad 2000 mkw, położonej w ścisłym centrum, pomimo tego, że wnioskodawca nie wykazał prawa do przywrócenia rzekomo wcześniej utraconej, zupełnie innej własności - powiedział Dobrzyński.

- Nie będziemy komentować tych informacji - powiedziała tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego Ratusza.

PAP/par//mz