Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Casting do "Miasta": młode gwiazdy poszukiwane

Warszawa

| Kai Zorn Wetter, Antoinette Hagenmeyerfot. MPW ; film TVN 24

Za miesiąc ruszają zdjęcia do filmu Jana Komasy o Powstaniu Warszawskim. Twórcy produkcji "Miasto" szukają dzieci, które zagrają rodzeństwo głównego bohatera. Casting odbędzie się już w sobotę w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

W castingach zostali już wyłonieni odtwórcy głównych ról w filmie "Miasto". Na pierwszy przyszło ponad półtora tysiąca chętnych. Nie wszystkim udało się zaprezentować, dlatego później ogłoszono kolejny.

Dzieci, które zagrają rodzeństwo głównego bohatera, także zostaną wyłonione w castingu.

Tylko blondyni

- Poszukujemy chłopców i dziewczynek w wieku 5-7 lat, o kolorze włosów blond (ewentualnie ciemny blond). Wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami powinny stawić się w sobotę 11 czerwca od godz. 9.00 w Studiu Tanka, przy ul. Chełmskiej 21 (na tyłach głównego budynku WFDIF) - informuje Anna Kotonowicz, rzeczniczka Muzeum Powstania Warszawskiego.

Premiera za rok

- Spodziewam się filmu, który będzie opowiadał historię Powstania Warszawskiego z perspektywy jego głównych uczestników, czyli 18-, 19-, 20-latków, ludzi ideowych i łatwo podejmujących zdecydowane decyzje – mówił w marcu w TVN Warszawa Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zdjęcia do filmu planowane są na lipiec, sierpień i wrzesień. Autorem scenariusza i reżyserem jest Jan Komasa. To jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku filmy "Sala samobójców" i "Oda do radości".

Premiera "Miasta" planowana jest na jesień 2012 roku. Producentami filmu są Grupa ATM, Akson Studio oraz TVN.

bako/mz

Tak było na pierwszym castingu do filmu "Miasto":

fot. TVN Warszawa
| Getty Images