Campus Google powstanie na Pradze

Warszawa

materiały prasoweTu powstanie centrum dla startupów

Warszawski Google Campus powstanie w dawnej fabryce wódek Koneser. Centrum dla startupów wystartuje pod koniec tego roku i zajmie 1600 mkw. zabytkowego budynku. Będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie.

O tym, że amerykańska firma zainteresowana jest stworzeniem inkubatora przedsiębiorczości w stolicy Polski, pisaliśmy w czerwcu 2014 roku.Teraz znana jest już jego lokalizacja.

Siedzibą Campus Warsaw będzie Centrum Praskie Koneser przy ul. Ząbkowskiej.

- Położenie w samym sercu warszawskiej Pragi pomiędzy ulicami: Ząbkowską, Markowską, Białostocką i Nieporęcką, a także bliskość stacji II linii metra, kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych oraz dworca Warszawa Wileńska, zapewni użytkownikom swobodę komunikacji z pozostałymi dzielnicami stolicy - napisano w komunikacie.

"Chcemy pomóc tutejszym przedsięwzięciom"

Mary Grove, Dyrektor Google for Entrepreneurs powiedziała:"cieszymy się, że możemy być częścią rewitalizacji dawnej Wytwórni Wódek, a jednocześnie wspierać nową generację innowacyjnych twórców i przedsiębiorców z całej Polski. Poprzez udostępnienie Campusu polskiej społeczności start-upowej, chcemy pomóc tutejszym przedsięwzięciom tego typu rozwijać się coraz szybciej i stawać się firmami o zasięgu międzynarodowym" – możemy przeczytać w komunikacie.

Campus Warsaw zapewni przedsiębiorcom oraz start-upom, przestrzeń do wspólnej pracy, organizacji wydarzeń specjalnych, a także dostępną na miejscu kawiarnię. Zostanie otwarty pod koniec 2015 roku.

Google w Polsce

To nie jedyne inwestycje Google w Polsce. W styczniu 2013 r. firma uruchomiła w Krakowie program Google for Entreprenurs. W kwietniu 2014 Google nawiązał również współpracę 
z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln dolarów uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

su//ec