Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Cały świat zagra w "Kolejkę"

TVN Warszawa

| policja.waw.pl, TVN24Gra Kolejka - fot

Papier toaletowy, mięso, czekolada – w czasach PRL były to towary luksusowe. Stać trzeba było po nie w długich kolejkach. Teraz kolejki wracają, ale w strategicznej grze planszowej "Kolejka" wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Jej premiera już 5 lutego.

- Każdy z graczy wciela się w rodzinę, która w czasach PRL musi zrobić zakupy. Na liście zakupów ma 10 towarów i musi ustawić pionki w kolejkach do sklepów, których na planszy jest pięć – opowiada twórca gry Karol Madaj.

Problem w grze polega na tym, że wszystkie półki w osiedlowych sklepach są puste.

- Musimy ustawić pionki w kolejkach przed sklepami, ale nie wiemy, w którym pojawi się towar. Dopiero, kiedy przyjdzie towar, musimy przepchnąć się na początek kolejki. Do tego służą karty przepychanek kolejkowych – mówi twórca gry.

Wygrywa ten, kto uzbiera 10 towarów ze swojej listy zakupów.

Piszą o niej światowe media

Kolejka może stać się światowym hitem. Napisały o niej gazety i portale z całego świata.

- Artykuł o tym zamieścił „Der Spiegel", wspomniało też BBC. Wtedy rozlało się to po całym świecie. Artykuły o „Kolejce" pojawiły się już w 140 krajach na świecie. Dało to ponad 20 tysięcy publikacji. To fenomen. IPN robi coś nowoczesnego. Edukuje poprzez grę planszową – podkreśla Madaj.

Jeśli chcecie zdobyć tę grę, wybierzcie się w sobotę 5 lutego do siedziby Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Marszałkowskiej 21/25. O godz. 11.00 gra "Kolejka" będzie miała premierę.

Mapy dostarcza Targeo.pl

myk